XVII Pielgrzymkowy Rajd Świętokrzyski „Święty Krzyż 2016”

30.09.2016

Zwyczajem już się stało, że co roku, w ostatnią sobotę września, reprezentanci naszej szkoły wyruszają szlakiem Pielgrzymkowego Rajdu Pieszego w stronę Świętego Krzyża. W tym roku wybraliśmy trasę nr 10 – Benedyktyńską. Wyruszyliśmy o godz. 10.30 sprzed kościoła w Hucie Nowej. Siedmiokilometrowa trasa prowadziła przez Przełęcz Hucką i Hutę Szklaną na Święty Krzyż. Choć w Hucie Nowej pogoda przywitała nas chłodem i deszczem, w końcu zza chmur wyszło słońce, a dobry humor dopisywał nam przez całą drogę wspólnej wędrówki. Na końcu trasy czekał na nas gorący bigos i żurek, a uwieńczeniem całodniowego trudu była msza św. na wzgórzu klasztornym odprawiona przez ks. bp. Jana Piotrowskiego.

Do zobaczenia na szlaku za rok, na pewno tam będziemy!!!!

Ostatnie zdjęcia Erasmus+:

Projekty realizowane: